Odkrywanie na nowo mazurskiego dziedzictwa: Muzeum Mazurskie w Owczarni

Redakcja

19 marca, 2024

Muzeum Mazurskie w Owczarni – ekspozycje

W muzeum Mazurskim znajduje się przede wszystkim stała wystawa dotycząca funkcjonowania ludności na danym obszarze w dawnych czasach. Dodatkowo odwiedzający mają okazje zobaczyć ekspozycje dostępne jedynie czasowo. W pomieszczeniach znajdują się przedmioty, które były realnie użytkowane przez mieszkańców już w XIX wieku. Można do nich zaliczyć m.in. charakterystyczną dla tamtego okresu czarną kuchnię, typowe narzędzia rolnicze oraz sprzęty obecne w większości gospodarstw domowych. W muzeum znajdują się również autentyczne przedmioty z okresu międzywojennego.

Muzeum Mazurskie w Owczarni – zbiory

Zbiory, które można znaleźć w Muzeum Mazurskim w Owczarni, dotyczą przede wszystkim kultury mazurskiej. Były one gromadzone przez lata. Z pewnością dla miłośników historii i sztuki ciekawy będzie pokój gościnny zawierający portrety królów pruskich. Unikalne przedmioty gromadzone przez ponad 30. lat to jedyna taka atrakcja przedstawiająca życie codzienne miasta, które niegdyś było wyspą znaną z hodowania owiec.

Muzeum Mazurskie – historia i teraźniejszość

Odwiedzając Muzeum Mazurskie w Owczarni, można przenieść się do XIX pierwszej połowy XX wieku. Miejsce to przedstawia prawdziwe wnętrza z tamtych lat. Poszczególne pokoje odzwierciedlają to, w jakich warunkach żyła ludność na mazurach w ubiegłych wiekach. Budynek, w którym znajduje się muzeum, ma naprawdę bogatą historię. Był on zamieszkały przez Mazurów od połowy XIX wieku. Odwiedzając to miejsce, turyści mogą przenieść się do realiów sprzed wieków.

Polecane: