Zobacz co oferuje jezioro Rydzówka – Trasa Kanału Mazurskiego

Redakcja

16 marca, 2024

Rydzówka to jezioro, które stanowi część Kanału Mazurskiego, jest siedliskiem wielu gatunków ptaków wodnych, dlatego jest rezerwatem przyrody. Jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku i relaksu. Można tu długimi godzinami obserwować naturę i cieszyć się spokojem podczas urlopu.

Poznajcie bliżej jezioro Rydzówka!

Powierzchnia tego malowniczego jeziora to około 500 ha, średnia głębokość to około 6 metrów, jednak w najgłębszym miejscu sięga nawet prawie 17 metrów. Jest to miejsce idealne do obserwacji ptaków takich jak dzikie gęsi Suszkina, kormorany oraz czaple siwe. W wodzie żyją leszcze, okonie, sandacze i wiele innych ryb, dlatego wędkarze chętnie odwiedzają jezioro.

Atrakcje turystyczne w okolicy jeziora Rydzówka

Podczas urlopu warto odwiedzić Jezioro Rydzówka na trasie kanału Mazurskiego, który rozpoczyna się północnej części jeziora. Jest to świetne miejsce do biwakowania. W niedalekiej okolicy można zwiedzać Bunkier Hitlera w Gierłoży oraz piękne molo i port w Giżycku. Decydując się na urlop w spokojnej okolicy turyści mają możliwość odwiedzenia pobliskich turystycznych miast takich jak Węgorzewo.

Krótka historia jeziora Rydzówka

Północna część jeziora to początek Kanału Mazurskiego, który niestety nigdy nie został dokończony, odcinek biegnący z jeziora Mamry do jeziora Rydzówka zamykają dwie niedokończone śluzy, których budowa rozpoczęła się jeszcze przed pierwszą wojną światową. Ich głównym zadaniem miało być wyrównanie różnicy poziomów między wodami obu jezior, które wynosi aż 33 metry. Jest to wspaniałe miejsce na spędzenie urlopu pośród natury.

Polecane: