Przystań Mamerki u ujścia Kanału Mazurskiego: doskonałe miejsce na odpoczynek

Redakcja

19 marca, 2024
Mazury nazywane krainą tysiąca jezior co roku przyciągają wielu turystów. Żeglując po jeziorze Mamry, warto przybić do przystani Mamerki. To idealne miejsce dla osób, które szukają malowniczych widoków oraz ciekawych atrakcji turystycznych z dala od utartych i pełnych turystów szlaków.

Atrakcje turystyczne Mamerki

Mamerki to niewielka osada położona na zachodnim brzegu jeziora Mamry. Podczas II wojny światowej zlokalizowano w niej Kwaterę Główną Niemieckich Wojsk Lądowych. Pozostałości po niemieckim kompleksie zostały przekształcone w muzea i stanowią wyjątkową atrakcję turystyczną. Na turystów odwiedzjących Mamerki czeka również wieża widokowa na jezioro Mamry oraz muzeum kanału mazurskiego.

Mamerki idealne na wypoczynek

Pobyt w Mamerkach docenią zarówno miłośnicy plażowania, jak i aktywnego wypoczynku. Odwiedzający cenią sobie ciszę i spokój, a także bliski kontakt z naturą oraz historią II wojny światowej. Wyobraźnie turystów skutecznie rozbudzają opowieści o bursztynowej komnacie ukrytej w Mamerkach oraz tajemniczych bunkrach, w których pracowano nad bronią, która mogła odwrócić losy wojny.

Przystań Mamerki najpiękniejsza przystań na Mazurach

Na żeglarzy odkrywających jezioro Mamry czeka przystań Mamerki u wylotu kanału mazurskiego. To niezwykle urokliwe miejsce wyposażone w pomost, plażę, pole namiotowe, miejsce na ognisko oraz sanitariaty. Łagodne zejście do jeziora zachęca do korzystania z kąpieli wodnych i aktywnego wypoczynku w wodzie. Ze względu na swe położenie przystań Mamerki uznawana jest za najpiękniejszą na Mazurach.

Polecane: